Kathleen E. Dubs Alapítvány

Alapítványunk 2012. szeptember 1-én, magánemberek kezdeményezésére jött létre.

Meggyőződésünk, hogy a tanulás a legjobb hosszú távú befektetés, ezért döntöttünk úgy, hogy alapítványt hozunk létre tehetséges, de hátrányos körülmények között élő fiatalok számára, akiket anyagilag támogatva segíthetünk tehetségük kibontakoztatásában és tanulmányi céljaik elérésében.

Legfontosabb célunk a főiskolai és egyetemi hallgatók tanulmányainak folytatásához szükséges anyagi támogatás biztosítása, hallgatók külföldi tanulmányútjainak anyagi elősegítése rugalmas, egyéni igényekre szabott ösztöndíj formájában.

Emellett, az alapító okiratba foglalt célkitűzések szerint, tudományos tevékenység, kutatás; nevelés és oktatás, képességfejlesztés, ismeretterjesztés; kulturális tevékenység támogatása, valamint hátrányos helyzetű csoportok társadalmi esélyegyenlőségének elősegítése szerepel céljaink között.

Az Alapítvány működése nyilvános; szolgáltatásait a céljából adódó kötöttségek figyelembe vételével bárki nemre, fajra, életkorra, származásra vonatkozó vagy egyéb, bármilyen jellegű jogellenes megkülönböztetés nélkül igénybe veheti.

Céljaink megvalósításához folyamatosan keresünk nagylelkű támogatókat is, akik segítségével biztosítani tudjuk, hogy a jövőben is számos hallgatót segítsünk hozzá képességei kibontakoztatásához, diplomája megszerzéséhez, tehetségének megfelelő szakmai karrierje elindításához.

kedubsalapitvany@gmail.com
K.E. Dubs Alapítvány, 3300 Eger, Madách Imre u. 2.

Kuratórium
Balogné Bérces Katalin PhD, elnök